چگونه به آرامش برسیم؟ رازهای ساده برای رسیدن به آرامش در زندگی

دنیای مدرن آسیب‌­های زیادی به روح و روان انسان­‌ها وارد می­‌کند، تا جایی که این روزها هیچ یک از ما با مسائلی مانند استرس، افسردگی و اضطراب غریبه نیستیم. عواملی همچون فناوری­‌های هوشمند، اینترنت، عدم امنیت شغلی و بالا رفتن سرعت زندگی، به طور مداوم در حال ایجاد هرج و مرج و بر هم زدن آرامش درونی انسان‌­ها هستند. این موضوع افراد را وادار کرده بیشتر از هر زمان دیگری به جستجوی آرامش درونی بپردازند. بنابراین؛ در این مقاله نکته­‌هایی برای زندگی آرام و این که چگونه به آرامش برسیم ذکر کرده‌­ایم. با ما همراه شوید.

رازهای رسیدن به آرامش

صلح درونی چیست

هنگامی که هرج و مرج درونی آرام گیرد و گره‌ها شروع به باز شدن کنند، رسیدن به یک آرامش درونی را به تدریج احساس خواهیم کرد. در واقع می‌­توان، آرامش عمیق روح و روان را صلح درونی نامید. برای رسیدن به آرامش درونی باید خود را از یک حالت پریشانی دائمی آزاد کرده و برای لحظاتی آرام شویم. اما فراموش نکنید، صلح درونی سفری مادام‌العمر است که به یک تعهد مادام‌العمر نیاز دارد.

باورهای خطرناکی که می‌توانند آرامش درونی شما را از بین ببرند

با به دست آوردن چیزهایی احساس رضایت خواهم کرد

تعریف کردن خوشبختی به واسطه چیزهایی که داریم و یا می­‌خواهیم داشته باشیم، در میان انسان‌­ها امری عادی است. اما همان‌طور که می‌­دانیم احساس رضایت‌مندی ناشی از عوامل بیرونی زودگذر و ناپایدار است و به محض اینکه تازگی مورد جدید از بین رفت، ما به جای اول­مان بازخواهیم گشت. بنابراین باید دوباره با خودتان ارتباط برقرار کرده و این حس را درون خود جستجو کنید.

احساسات واقعی من آسیب‌پذیری‌ها و ضعف‌های مرا نشان می‌دهند

ما اغلب احساسات واقعی خود را پنهان می‌کنیم، زیرا ترس این را داریم که در نظر اطرافیان­مان ضعیف یا کوچک ظاهر شویم. به ما آموخته‌اند بروز برخی احساسات مانند غم، ترس و عصبانیت، از منظر اجتماعی نامناسب است. بنابراین سعی می‌کنیم احساسات­مان را از دیگران مخفی کنیم. اما جهت رسیدن به صلح درونی هیچ راهی سریع‌تر از بروز احساسات نیست.

من باید شادتر باشم

تعیین میزان خوشبختی، به خصوص در مقایسه با اطرافیان، به یک وسواس ناسالم در فرهنگ مدرن تبدیل شده است. گاهی اوقات اشخاص در لحظه احساس خوشحالی و رضایت‌مندی دارند اما همچنان خود را تحت فشار قرار داده و خواهان شادی بیشتر هستند. اما این کار نه تنها شما را به خواسته­‌تان نمی‌رساند، بلکه می­‌تواند مانع رسیدن به آرامش درونی نیز باشد. به خاطر داشته باشید؛ پارامترهای اجتماعی را رها کرده و احساسات­تان را با خودتان بسنجید.

باید کاری انجام دهم

در فرهنگی که کسب موفقیت‌­های پی در پی، یک ارزش محسوب می‌­شود، جمله «من الان باید کاری انجام دهم» مدام در ذهن افراد تکرار خواهد شد. در دنیای مدرن به نظر می‌­رسد انسان­‌ها طوری برنامه‌ریزی شده‌­اند که نیاز به انجام کاری پربار را به طور مستمر احساس می­‌کنند. در غیر این صورت ممکن است احساس ناکامی بر آن­ها غلبه کرده و خود را فردی شکست خورده بدانند. اگر واقعا می‌خواهید آرامش درونی را احساس کنید، باید به طور کامل از این تفکر عبور کنید.

رازهای آرامش

نسبت به گذشته‌­ام پشیمان و شرمنده هستم

همه ما، حتی بهترین­‌هایمان، در اعماق وجودمان نسبت به گذشته احساس پشیمانی و حسرت داریم. حفظ و مرور خاطرات و احساسات این چنینی یکی از عواملی است که آرامش درونی ما را مختل خواهد کرد. شما باید بپذیرید این خاطرات بخشی از شما هستند و یاد بگیرید با وجود آن‌ها آرامش پیدا کنید.

نکته­‌هایی برای این که چگونه به آرامش برسیم

اگر جزو افرادی هستید که یافتن پاسخی برای “چگونه به آرامش برسیم”، اصلی‌­ترین دغدغه‌­تان به حساب می‌آید، باید بگوییم از بین بردن افکار و عادت­‌های منفی و نادرست یکی از رازهای آرامش داشتن است.

خود سرزنشی را متوقف کنید

اینکه مسئولیت اشتباهات­تان را بپذیرید یک نکته مثبت محسوب می­‌شود، اما سرزنش کردن خود نه تنها کمکی نمی‌کند، بلکه آرامش درونی شما را نیز بر هم خواهد زد. در پذیرفتن عواقب اعمال خود تعادل را برقرار کرده و به خاطر بسپارید بعضی اوقات مواردی خارج از کنترل شما هستند.

ذهنیت قربانی

افرادی وجود دارند که همواره خود را در ذهن قربانی می­‌پندارند و اعتقاد دارند تمام جهان علیه آن­هاست. این افراد هرگز یاد نمی‌گیرند چگونه مسئولیت کارهای خود را به عهده بگیرند و برای توجیه رفتار و زندگی خود دائماً به دنبال دلایل بیرونی هستند. این طرز فکر آن­ها را از تجربه زندگی آرام باز خواهد داشت.

تائیدطلبی

چنانچه تمام عمر برای جلب رضایت دیگران تلاش کرده و به دنبال تحسین و تائید دیگران باشید، هرگز پاسخی برای چگونه به آرامش برسیم نخواهید یافت. زیرا این موضوع مانع می­‌شود به خواست خود عمل کرده و همواره نگران نظر و  قضاوت دیگران خواهید بود.

نکته هایی برای زندگی آرام

با کینه خداحافظی کنید

یکی از رازهای آرامش، فراموش کردن کینه و دلخوری است. زمانی که از کسی عصبانی شده و در صدد مجازات او هستید، در حقیقت دارید انرژی ذهنی خود را صرف شخصی می‌کنید که حتی ممکن است هیچ اهمیتی برای­تان قائل نباشد. بنابراین کینه­ها را فراموش کرده و اجازه دهید انرژی مثبت و فرصت‌­های جدید به سمت­تان روانه شوند.

کمال‌گرایی را متوقف کنید

کمال‌گرایی نوع دیگری از افراط به حساب آمده و نباید شما را به دام بیندازد. افراد کمال‌گرا ذهن خود را طوری آموزش می­‌دهند که هیچ چیز دیگری نمی تواند آن­ها را راضی کند. بنابراین؛ در مسیر آموختن نکته‌­هایی برای زندگی آرام، باید نقاط قوت و ضعف خود را پذیرفته و واقع بین باشید. کمال‌گرایی نه تنها شما را به هدف مورد نظر نمی رساند بلکه باعث می‌­شود همواره حسی از ناکامی همراه­تان باشد و این نکته یکی از رازهای آرامش داشتن است.

در انتها، خواندن پست چگونه موفق شویم به شما پیشنهاد می‌شود.

در صورت امکان از این لینک دانلود کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست